Vyhledávání ziskových grafických formací typu „vlajka“ a „praporek“

Mezi formacemi grafů vývoje cen je několik ziskově značně úspěšných. K těm nejjednodušším se řadí i ty, které nesou označení vlajka a praporek. Mnoho technicky založených obchodníků je používá ve svých obchodních strategiích.

Tato uskupení je obvykle možné identifikovat pomocí manuálního procházení seznamu vhodných kandidátů a studia jejich grafů. To je vůbec nejběžnější způsob, jak tyto grafické formace hledat. Pokud je tento vzor nalezen, obchodník ručně zakreslí spojnice trendů, které zobrazí tyto vzory.

Online vyhledávání těchto ziskových grafických formací

K dispozici je také druhá možnost a tou je automatický screening – čili vyhledávání – seznamu burzovních telegrafů pro různé ziskové grafické formace. Tento automatický screening lze provést dvěma způsoby.

První z nich je nabízen na několika burzovně zaměřených webových stránkách, které mají také k dispozici pro své návštěvníky akciové screeningové funkce. Já osobně považuji za nejlepší FinViz, ale tato stránka nenabízí speciální automatický screener formací vlajek nebo praporků. Nabízí ovšem jinou sadu ziskových vzorů pro screening.

Další internetovou stránkou, jež poskytuje screeningové funkce, je ChartMill.com. Jejich vyhledávač byl postaven na předdefinovaném screeneru, který dokáže najít akcie s bullish nebo bearish formací vlajka.

Aktuální skenování pro vzory bullish formace vlajka praporek pro akcie s průměrným objemem nad 300 tisíc zobrazilo jen pět výsledků, jak můžete vidět níže.

Je také možné kontrolovat situaci pomocí malého grafu, když procházíte tímto seznamem. Tento velmi pěkný graf se ukáže, pokud najedete kurzorem v seznamu výsledků na obchodní symbol akcie.

 

Software pro screening formací vlajka a praporek

Pro dosažení potřebného výsledku můžete rovněž použít vlastní software pro analýzu burzovních grafů, jestliže má screeningovou funkci. Můj osobní favorit, Amibroker, svoji vlastní screeningovou funkci má. Můžete si sami definovat vlastní ziskové screenery.

Když jsem hledal seznam podmínek pro takový automatický filtr, narazil jsem na tento popis, který považuji za univerzálně použitelný v každém dobrém softwaru pro analýzu burzovních grafů s funkcí screeningu. Napište mi pokud Vás zajímá.

Závěrečné tipy pro skenování akciového trhu

Přestože automatický screening může ušetřit spoustu času, nemůže nahradit konečnou manuální analýzu grafů a individuální posouzení situace. Sami musíte ohodnotit každý nalezený graf jako možnou ziskovou obchodní příležitost, abyste tak učinili své vlastní konečné rozhodnutí, pokud se ji rozhodnete obchodovat. Vašimi dalšími kroky v tomto procesu pak budou: příprava vstupní ceny, místa stop loss, stanovení možného cíle a kontroly poměru risk-to-reward.

Přečtete si více tipů, jak hledat zajímavé obchodní příležitosti na burze.